Premiera ActCAD 2021

ActCAD 2021 - IntelliCAD 10

W dniu 15 października 2020 miała miejsce premiera programów z nowej linii 2021 opartych na najnowszym silniku IntelliCADa w wersji 10.
IntelliCAD 10 to szereg zintegrowanych zmian i nowości. Między innymi związanych z integracja nowych bibliotek ODA w wersji 20.12. Biblioteki te wprowadzają import plików  OBJ i STL czy antyaliasing 2D i 3D.
IntelliCAD 10 to jak pisaliśmy w jednym z poprzednich postów integracja silnika OpenGL ES zwiększająca wydajność w wielu operacjach, to także wprowadzenie obsługi monitorów 4K, wsparcie dla antyaliasingu 2D i 3D.
Silnik IntelliCAD 10 zawiera wiele ulepszeń w zakresie interfejsu jak i komend. Dodano między innymi nowe style wizualne,  obsługę formuł tabel,  ulepszenia drukowania i kreślenia,  nową bibliotekę materiałów dla obiektów i warstw, obsługę kolorów gradientu i tła obrazu,  nowe światła i punktowe źródła światła projektach 3D. Poprawiono funkcjonalność interfejsu między innymi wprowadzając nowe polecenie MIGRATEUI, aby zaimportować dostosowany interfejs użytkownika, czy poprawiono czytelność ikon, ulepszono funkcje kreślenia rysunku i drukowania, dodano nową paletę Nawiguj ułatwiającą szybki dostęp. Ulepszono formatowanie tekstu wielowierszowego, konwersję zamkniętych obiektów na bryły itp.
Unowocześnieniu uległy również funkcje BIM takie jak:
- Nowe funkcje BIM: dachy, belki, połączenia ukośne, Eksploduj podkłady BIM
- Wprowadzono nowe polecenia WŁAŚCIWOŚCI BIM I JEDNOSTKI BIM
- Wprowadzono możliwość wyboru uchwytów dla modeli bryłowych
ActCAD wprowadził również w swoich produktach nowe narzędzia firm zewnętrznych między innymi Konwertery PDF do DXF otrzymały ulepszoną technologię konwersji plików PDF do formatów CAD.
ActCAD 2021 to również poprawa lokalizacji wszystkich wersji językowych produktu oraz ich dostosowanie do zintegrowanych funkcji i zmian interfejsu.
Najnowsze oprogramowanie CAD ze stajni ActCAD LLC USA będzie dostępne tylko na systemy 64 bitowe Microsoft Windows począwszy od Windows 7 w górę. Rezygnacja z rozwijania wersji 32 bitowej produktu podyktowana jest coraz mniejszym zainteresowaniem klientów, którzy powszechnie używają 64  bitowych wersji Windows. Pozwoli to również na szybsze wdrażanie nowych funkcji i szybszy rozwój oprogramowania ze w względu na uproszczenie procesu produkcji.
Klienci którzy w dalszym ciagu korzystać będą z 32 bitowych wersji systemu Ms Windows, będą mogli zakupić ActCAD 2021 z możliwościową instalacji i aktuwacji starszych wersji na przykład z linii ActCAD 2020 do czasu modernizacji sprzętu. Następnie będą mogli w dowolnym czasie przejść na zakupiona wersję.

 


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .