ODA Drawings Explorer | przeglądarka dwg - CAD konwerter pdf i coś jeszcze

Darmowa przeglądarka plików dwg, dxf, dgn i CAD konwerter dwg - konkurent  dla dwg fastview

Czy jedyną darmową przeglądarką CAD jest tylko DWG FastView? Nie, poznajcie ODA Drawings Explorer.

Przeglądarka dwg fastview

Wiele osób poznało w swojej pracy przeglądarkę dwg fastview, darmowy czytnik dokumentacji projektowej w formatach  DWG, DXF oraz DWS, pozwalający wyświetlać rysunki 2D/3D CAD. Przeglądarka dwg fast view oferuje możliwość jednoczesnego otwarcia i przeglądania kilku rysunków, ułatwia to porównywanie plików i analizę ich zawartości. To bardzo lekka aplikacja jeśli chodzi o wymagania i zasoby komputera. Działa sprawnie również na starszym sprzęcie. Czasami spotykam się z opinią, że DWG FastView nie ma godnych konkurentów wśród darmowych aplikacji CAD. To nie do końca prawda. O czym możecie się Państwo przekonać poniżej.

Super przeglądarka dwg - ODA Drawings Explorer

Otóż, jest godna konkurencja dla przeglądarki dwg fastview i pragnę się podzielić dziś z Państwem tą informacją. Tak nie wiele osób wie, że dostępne jest inne darmowe narzędzie CAD, stworzone przez nie byle kogo, a samego twórcę bibliotek ODA (dawniej Teigha) używanych powszechnie do obsługi rożnej maści plików CAD z formatem DWG na czele przez niemal wszystkich pretendentów do tronu. Open Design Alliance, stworzyło i udostępniło za darmo narzędzie, będące niejako wzorcem dla innych darmowych narzędzi CAD. Mówimy mianowicie o przeglądarce dwg - ODA Drawings Explorer - darmowej przeglądarce plików dwg, dxf, dgn, dwf, dwfx, dwt, dws i prc. Przeglądarka ta umożliwia przeglądanie dokumentów CAD we wszystkich popularnych formatach. Zarówno w 2D jak i 3D.  Co więcej umożliwia konwersję i zapis dokumentu w wielu wersjach plików dwg i dxf oraz w formatach dws i dwt. Przy jej pomocy możemy wykonać prostą edycję i mamy do dyspozycji wiele komend czy chociażby opcje uchwytów. Nie jest to duży program CAD, jednak czasami może nam uratować skórę, gdy nie mamy nic lepszego pod ręką. I na koniec możemy wydrukować wszystko do pliku PDF. Niestety nie mamy tu wbudowanej drukarki PDF. Musimy skorzystać z jakiejś zainstalowanej w systemie może być nawet ta od Microsoft.

Czy ta przeglądarka DWG - ODA Drawing Explorer warta jest sprawdzenia? W mojej ocenie zdecydowanie tak. Sprawdźcie sami.
Oprogramowanie można pobrać  klikając poniższy link:

ODA Drawing Explorer - https://www.opendesign.com/guestfiles/oda_drawings_explorerbrak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .