Konwersja JPG do DXF

Konwersja pliku w formacie JPG do DXF lub z JPG do DWG

Konwersja plików, to zmiana pliku w jednym formacie utworzonym w innym programie lub urządzeniu ze sprzętowym zapisem w danym formacie (na przykład pliku JPG) do postaci zrozumiałej dla innego programu (czyli na przykład do formatu DXF lub DWG).

Istnieje wiele programów komputerowych oraz serwisów internetowych, które oferują konwersję plików graficznych takich jak pliki graficzne JPG czy PNG.  Jednak w przypadku oprogramowania ActCAD nie jest konieczne pobieranie i korzystanie z zewnętrznych narzędzi. Aby skorzystać z możliwości konwersji plików graficznych do formatu DXF, możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia WinTopo. Wintopo poradzi sobie z konwersją pliku JPG do DXF, oferując zestaw opcji dostosowania parametrów analizy obrazu czy tworzenia pliku DXF. Zapis  tak otrzymanego pliku DXF w programach ActCAD nie wymaga stosowania już żadnych konwerterów zapisu do formatu DWG, gdyż jest to natywny format oprogramowania ActCAD.

Jak przekonwertować plik JPG do DXF w ActCAD?

Aby wykonać konwersję plików JPG lub innych plików graficznych do formatu DXF a następnie do DWG należy uruchomić oprogramowanie ActCAD. Obsługa konwersji w programach ActCAD jest bardzo intuicyjna i opiera się na prostym schemacie postępowania, który jest identyczny we wszystkich programach ActCAD niezależnie od wersji.

Poniżej przedstawimy kilka kroków, które nalezy wykonać aby przekonwertować plik formatu JPG:

 • 1. W pierwszym kroku uruchamiamy oprogramowanie ActCAD w posiadanej wersji.
 • 2. W sekcji rozwijanych menu lub na wstążce odszukujemy pozycję Dodatki (Add-ons)
 • 3. Wybieramy pozycję Raster to Vector Converter z menu Dodatki lub z sekcji Dodatki na wstążce.
 • 4. Po uruchomieniu programu WinTopo wskazujemy plik JPG w wybranej lokalizacji źródłowej.
 • 5. Następnie możemy dostosować ustawienia przetwarzanego pliku poprzez zmianę palety kolorów 24 bit na 8 bitową, poprawę kontrastu czy balansu bieli, detekcję krawędzi i inne dostępne funkcje.
 • 6. W następnym kroku wybieramy algorytm wektoryzacji i określamy jego parametry. Przez cały czas możemy podejrzeć  wyniki w oknie podpowiedzi.
 • 7. Gdy wyniki regulacji ustawień zadowalają nas (w oknie podglądu) zatwierdzamy konwersję lub możemy również skorzystać z opcji One Touch Vectorisation.
 • 8. Proces wektoryzacji potrwa krótszą lub dłuższą chwilę. Czekamy na jego zakończenie.
 • 9. Program wyświetli w oknie wyniki wektoryzacji, jeżeli otrzymany wynik nas satysfakcjonuje możemy zapisać plik w formacie DXF nadając mu nazwę lub pozostawiając nazwę nadaną przez oprogramowanie WinTopo. W przypadku plików w formacie jpg czasami musimy poeksperymentować z ustawieniami aby uzyskać dobre wyniki konwersji. Dużo prostszym jest konwertowanie plików PNG.
 • Otrzymany plik DXF z wynikami konwersji z pliku JPG możemy zapisać w programie ActCAD w formacie DWG lub wyeksportować do innego formatu CAD, na przykład dwf czy dwt.

 • WinTopo to wysokiej jakości aplikacja do konwersji plików TIF, JPG, PNG, GIF, BMP i zeskanowanych obrazów na przydatne pliki wektorowe odpowiednie dla aplikacji CAD, GIS i CNC.
 • Darmowy WinTopo nie jest wersją demonstracyjną, a demonstratorem technologii udostępnianym za darmo przez twórcę. Można go używać komercyjnie oraz amatorsko bez ograniczeń czasowych. WinTopo to doskonały program dla geodetów inżynierów czy projektantów potrzebujących dobrej klasy programu do szybkiej konwersji pliku w formatach rastrowych do pliku wektorowego DXF z bogatymi opcjami konfiguracji.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .