Obsługiwane formaty CADActCAD interoperacyjne narzedzia CADActCAD
‌Interoperacyjne narzędzia CAD

Aplikacje ActCAD to oprogramowanie CAD do wszystkich zastosowań. ActCAD jest zbudowany w oparciu o silnik IntelliCAD 11.1. Nasze oprogramowanie jest dobrą alternatywą dla AutoCAD®, Fusion360, Draftsight®, Microstation, ArchiCAD, BricsCAD®, Gstarcad® czy ZwCAD®. ActCAD obsługuje wiele formatów plików CAD w tym pliki: .dwg, .dxf do wersji 2023, a także .dgn, .dwf, dwt .stl, .iges, .step i wiele innych.

OBSŁUGA PLIKÓW FORMATU DWG

Wszystkie rodzaje oprogramowania ActCAD w pełni obsługują pliki formatu DWG w wersjach od R2.5 do 2022. Format DWG jest rodzimym formatem oprogramowania ActCAD. Nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych narzędzi do ich otwierania. zapisywania ani wykonywania konwersji. Pełna kompatybilność z różnymi wersjami formatu DWG od R2.5 do 2022. Użytkownicy ActCAD mogą swobodnie współpracować i wymieniać się plikami. Niezależnie od typu oprogramowania CAD. Bez obaw o kompatybilność.

OBSŁUGA PLIKÓW FORMATU DXF

Format plików DXF jest równie popularnym formatem wymiany danych pomiędzy programami CAD co DWG. Używany jest w kontrolerach GPS, programach geodezyjnych, oraz oprogramowaniu inżynierskim. ActCAD daje wsparcie dla formatu DXF w wersjach od R2.5 do 2022. Umożliwia wygodną i efektywną wymianę danych pomiędzy różnymi aplikacjami i programami. Wszechstronna funkcjonalność ActCAD umożliwia łatwą pracę z różnymi wersjami plików DXF. W rożnych projektach, niezależnie od ich zastosowania.

OBSŁUGA PLIKÓW FORMATU DWF

Formaty plików DWF i DWFX to ogólnodostępne formaty CAD udostępnione przez Autodesk®. Stworzono je do szybkiej wymiany danych projektowych. Ułatwiają też wygodne przesyłanie i przeglądanie dokumentacji w dowolnym oprogramowaniu CAD. Także eksport do dwf i drukowanie rysunków czy dokumentacji projektowej jest prosty. ActCAD zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z różnych wersji plików w formatach DWF i DWFX. ActCAD to łatwe i efektywne zarządzanie projektami w różnych formatach plików CAD.

OBSŁUGA PLIKÓW FORMATU DGN

Format DGN to jeden z popularnych formatów CAD, opracowany przez firmę Bentley. DGN wciąż jest szeroko stosowany w tworzeniu dużych projektów przemysłowych i drogowych. Programy ActCAD integruja specyfikację formatu DGN w swoim oprogramowaniu, korzystając z bibliotek Open Design Alliance. Użytkownicy ActCAD mogą swobodnie pracować z plikami DGN. Mogą również wykorzystywać wszystkie zalety tego formatu w swoich projektach.

OBSŁUGA PLIKÓW IFC RVT RVA

ActCAD w wersji Prime zapewnia wsparcie dla formatów plików BIM, takich jak RVT, RVA i ogólnie dostępny format IFC. W łatwy sposób możesz importować rysunki BIM, dekonstruować bloki BIM i zapisywać je jako pliki DWG. Nasze oprogramowanie CAD obsługuje wiele formatów plików BIM, dzięki bibliotekom ODA. Biblioteki te są współtworzone przez Autodesk®. Użytkownicy ActCAD mogą pracować z zaawansowanymi projektami korzystając z funkcji BIM .

OBSŁUGA PLIKÓW FORMATU DWT

Programy ActCAD w pełni obsługuje pliki szablonów rysunków formatu DWT. Pliki DWT pełnią rolę swoistych "starterów" dla rysunków projektowych, ułatwiając ich tworzenie. ActCAD umożliwia odczyt, edycję i zapis plików w formacie DWT, a także naprawę uszkodzonych plików. Wykorzystanie plików DWT znacznie zwiększa automatyzację pracy w CAD. Dzięki bibliotekom ODA, praca z plikami DWT w ActCAD staje się łatwa i efektywna. Wykorzystaj teraz startery rysunków.

OBSŁUGA GEOLOKALIZACJI z PLIKÓW KML i KMZ,
‌MAPY NUMERYCZNE, MAPY HYBRYDOWE

ActCAD jako pierwszy zespół Konsorcjum IntelliCAD w 2022 roku wprowadził do swoich produktów nowy silnik IntelliCAD 11.1, cechujący się wieloma nowymi funkcjami i udogodnieniami.
‌Wśród tych funkcji znajdują się narzędzia geolokalizacji, które są szczególnie przydatne dla geodetów, architektów krajobrazu oraz inżynierów korzystających z opracowań mapowych.
‌Nowe funkcjonalności umożliwiają użytkownikom programów CAD od ActCAD bezpośredni dostęp do danych zawartych w plikach KML lub KMZ. Pliki KML zawierają dane map numerycznych, a pliki KMZ to pliki KML poddane kompresji ZIP, co pozwala na zmniejszenie ich rozmiaru.
‌Oprócz samego dokumentu KML, plik KMZ może zawierać mapy z obrazami satelitarnymi, zdjęciami lotniczymi, ikonami, symbolami cell czy opracowanymi modelami 3D.
‌Od teraz możliwe jest również dodawanie danych georeferencyjnych poprzez importowanie mapy lub wprowadzenie ręcznych współrzędnych światowych Mercator zupełnie za darmo i bez zewnętrznych narzędzi.
Nasze najnowsze oprogramowanie CAD umożliwia również szybki i wygodny import geodezyjnych map numerycznych zapisanych w plikach baz danych takich jak SQLITE, SHP, SDF.
‌Nasze aplikacje CAD oferują bezpośrednie wsparcie dla geodetów, umożliwiając szybki import map hybrydowych zawierających dane w postaci wektorowej oraz skalibrowane obrazy rastrowe, takie jak skany map analogowych.
‌Mapy w takiej postaci stanowią ciągle istotną część Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Polsce.
‌W ActCAD mapy można w łatwy sposób wczytywać za pomocą plików zawierających dane o lokalizacji obrazu rastrowego w państwowym układzie współrzędnych.
‌Program CAD wymaga jedynie wskazania pliku JGW, PFW, BPW lub TFW. Cały proces podczytywania rastra odbywa się automatycznie!WSPARCIE DLA GEODETÓW W PROGRAMACH ACTCAD