Licencja elektroniczna ESD

Licencja elektroniczna | ESD | OEM | BOX |

OEM to skrót od angielskiego wyrażenia Original Equipment Manufacturer, oznaczającego producenta oryginalnego wyposażenia, to jest firmę sprzedającą produkty innych firm pod nazwą własnej marki. W wersji OEM możemy nabyć również oprogramowanie komputerowe, takie jak systemy operacyjne, pakiety biurowe, programy narzędziowe a nawet gry komputerowe. Charakterystyczne jest również to że producent oprogramowania nie odpowiada za serwis programowania. W przypadku awarii oprogramowania zwracamy się do producenta sprzętu w celu udzielenia wsparcia technicznego czy rozwiązania problemu sprzętowego. Pewnym ograniczeniem jest również przypisanie wersji oem oprogramowania do elementu sprzętowego komputera takiego jak płyta główna, dysk, pamięć, czy specjalny algorytm generujący unikatowy opis komputera instalacji. Ograniczone były również możliwości przenoszenia licencji po  między komputerami. Zmieniło się to po wyroku ETS, który uchylił możliwość ograniczania licencji po jej sprzedaży przez producenta oprogramowania.

BOX od angielskiego wyrażenia oznaczającego pudełko jest jedna z wersji sprzedaży oprogramowania komputerowego. Jest to wersja pudełkowa, zwana także „pełną”. Produkty w wersji Box wyposażone są najczęściej w tekturowe opakowanie, zawierają nośniki danych w postaci płyt CD/DVD lub kluczy USB, dodatkowy osprzęt, instrukcję instalacji lub obsługi oraz sprzedawane oprogramowanie. Wersja BOX jest w związku z tym najdroższą ze sprzedawanych wersji. W odróżnieniu od wersji Original Equipment Manufacturer (OEM), oprogramowanie Box może być zainstalowane na dowolnym komputerze posiadanym przez użytkownika tego oprogramowania. W odróżnieniu od oprogramowania OEM, które jest przypisane do urządzenia, na którym jest zainstalowane, oprogramowanie BOX można wielokrotnie przenosić pomiędzy komputerami – jest przypisane do użytkownika.Niektóre rodzaje licencji BOX umożliwiają instalowanie równocześnie dwóch produktów na sprzęcie stacjonarnym i drugą na laptopie( np. pakiet MS Office).

ESD to licencja elektroniczna dla elektronicznego pobierania oprogramowania (w języku angielskim: elektroniczne dostarczanie oprogramowania). Jeśli jako klient zdecydujesz się na zakup takiej licencji, nie otrzymasz fizycznego nośnika danych. Na twój adres e-mail dostarczany jest  klucz aktywacyjny oraz link instalacyjny, za pomocą którego możesz pobrać program z serwera na swój komputer. Tak więc licencja ESD zasadniczo różni się od oprogramowania, które należy odblokować za pomocą naklejek COA (OEM czy  BOX na których na przykład znajduje się klucz Microsoft Office). Zaletą licencji ESD jest oczywiście szybka dostawa często w ciągu kilku minut.  Ważna jest również dostępność produktu 24/7. Produkt z licencją ESD jest gotowy do użycia natychmiast po dostarczeniu w formie cyfrowej. Produkt posiada również wszystkie zalety licencji Box (dowolne przenoszenie licencji pomiędzy komputerami). Wielu sprzedawców, w tym ActCAD oferuje możliwość odzyskania utraconej licencji, gdyż prowadzi bazę klientów.

Korzyści dla użytkownika końcowego z licencji w wersji ESD:

- Użytkownik końcowy otrzymuje wiadomość e-mail od firmy BBA-ONE z kluczem produktu i łączem umożliwiającym pobranie obrazu produktu, oraz certyfikatem licencji czy fakturą VAT

- Wszystkie zalety produktu BOX.

- Brak nośników fizycznych, zakupione treści są dostępne do bezpośredniego pobrania,

- Licencję produktu można przenieść na nowy komputer PC,

- Oprogramowanie można natychmiast aktywować po zakupie,

- Możliwość odzyskania licencji w przypadku awarii sprzętu lub utraty komputera,

Produkty ActCAD dostępne z licencją elektroniczną ESD:

ActCAD 2021 BIM z licencją wieczystą

ActCAD 2021 BIM z licencją sieciową wieczystą

ActCAD 2021 Pro z licencją wieczystą

ActCAD 2021 Pro z licencją sieciową wieczystą

ActCAD 2021 Standard z licencją wieczystą

ActCAD 2021 Standard z licencją sieciową wieczystą

ActCAD 2020 BIM z licencją wieczystą

ActCAD 2020 BIM z licencją roczną

ActCAD 2020 BIM z licencją sieciową wieczystą

ActCAD 2020 Professional z licencją wieczystą

ActCAD 2020 Professional z licencją roczną

ActCAD 2020 Professional z licencją sieciową wieczystą

ActCAD 2020 Standard z licencją wieczystą

ActCAD 2020 Standard z licencją roczną

ActCAD 2020 Standard z licencją sieciową wieczystą


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .