Konwerter PDF to DXF (pdf2dxf)

Konwerter pdf to dxf (pdf2dxf)


Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi do pracy z rysunkami projektowymi są narzędzia konwersji plików pdf. Narzędzia te umożliwiają konwersję wektorowych plików pdf do formatu dxf. Jak ważne jest to narzędzie w codziennej pracy inżynierskiej, niech świadczy fakt, że jest to jedno z częściej wyszukiwanych haseł w internecie.

Aby skorzystać z możliwości konwersji do formatu dxf, należy użyć niezabezpieczone pliki pdf. Nie mogą one byś zabezpieczone hasłem czy przesyłane w formie zaszyfrowanej.

ActCAD Professional posiada wbudowany konwerter plików pdf począwszy od wersji 2019. W pierwszej wersji tego konwertera zintegrowanej z ActCAD 2019 PRO możliwa była konwersja do czarno-białego pliku dxf.  Program konwertował automatycznie wskazany plik pdf.

W nowej wersji konwertera dołączonej do ActCAD 2020, możliwa jest wstępna konfiguracja parametrów konwersji. Program przeszedł znaczne unowocześnienia, dzięki którym zachowuje między innymi kolory konwertowanych elementów, program potrafi również rozpoznawać czcionki zawarte tekście dokumentu pdf, w poprzedniej wersji czcionki wyły wektoryzowane jako obiekty graficzne. powodowało to konieczność przepisywania skonwertowanego tekstu. Obecnie edycja skonwertowanego pliku dxf jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Opcje konwersji dostępne są w menu, wstążce czy z poziomu wiersza poleceń. Konwersja jest bardzo szybka i dokładna nawet na starszych komputerach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać wynik konwersji jako plik dwg, który jest natywnym formatem oprogramowania ActCAD.

Nowa wersja konwertera jest dostępna z wszystkimi produktami ActCAD: ActCAD 2020 Standard, ActCAD 2020 Professional, ActCAD 2020 BIM.brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .