Koniec wsparcia technicznego AutoCAD dla wersji 2010 i starszych

Dziś odbyłem ciekawą rozmowę z naszym klientem. Posiadaczem legalnej kopii AutoCAD2009, który postanowił unowocześnić komputer, a przy okazji przenieść licencję na nowy.

Jakież było jego zdziwienie, gdy po odinstalowaniu, nie mógł aktywować legalnie zakupionej wersji produktu.

Tu cytat(pisownia oryginalna):

"Jest to nazwane końcem wsparcia, ale faktycznie jest niemożliwością uruchomienia programu – po jego obecnej instalacji; w moim wypadku na innym komputerze; nawet po odinstalowaniu autocada na poprzednim komputerze.

Przychodzą klucze instalacyjne – które są wadliwe i tak w kółko można żądać nowych kluczy – które nie zadziałają.

 A zatem obecne programy autodesku (od wersji 2010 i starsze) można używać tylko do najbliższej zmiany w sprzęcie komputerowym: wymiana dysku, komputera, ponowna instalacja systemu windowsa. Potem dzieje się tak jak to opisałem przy mojej wymianie komputera."

Otrzymaliśmy również link do informacji polskiego wystrybutora dot. wycofania „wsparcia technicznego” produktów autodesk:

https://www.pccpolska.pl/autodesk-konczy-wsparcie-techniczne-dla-wersji-2010-i-starszych/

 Nasz klient postanowił poszukać informacji u źródła i jak pisze:

"Na stronie amerykańskiej autodesku jest dalsza informacja o tym samym losie nowszych programów – z pamięci – marzec 2021r – ten los spotka wersje 2016 lub 2017 i starsze. Znalazłem to w komórce – dlatego nie załączam linku, ale myślę że znajdzie Pan to sam."

Sprawdziliśmy to i faktycznie informacja dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://customersuccess.autodesk.com/pages/admins/articles/previous-versions-are-you-supported

W skrócie to oznacza,  że dla wersji 2011 wsparcie Autodesk zakończy się w marcu 2021. Zaś w kolejnych latach wsparcie będzie stopniowo wygasało dla wersji starszych niż 3 wstecz (czyli dla wersji 2017 w 2021 roku). Co to oznacza, ano tyle że można sobie używać produkt do awarii systemu, reinstalacji systemu, lub awarii sprzętu. Potem niestety nie mamy już okazji aktywacji naszej legalnej licencji. A pudełko będzie ładnie wyglądało oprawione w ramkę. No jest coś na pocieszenie, jeżeli nie masz specjalnej subskrypcji, to możesz zapłacić za specjalną ofertę Q2/Q3 GFP z 20% rabatem, by zostać szczęśliwym posiadaczem abonamentu. Czy można sprzedać dwa razy to samo? Teraz widać że można. Nawet Microsoft na to nie wpadł i posiadacze klucza do niewspieranego systemu Windows XP mogą go legalnie aktywować i dalej używać. 

Monopolista może wszystko!!
brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .