Koniec darmowego Draftsight

Koniec darmowego Draftsight 2018 bezpłatnej wersji Draftsight


Draftsight w wersji darmowej istniał od 2010 roku kiedy to została wydana pierwsza wersja tego oprogramowania CAD. W tym czasie wokół projektu rozwinęła się społeczność fanów aktywnie uczestnicząca w rozwoju tego oprogramowania. Draftsight oferował darmową wersję do celów prywatnych i komercyjnych do końca roku 2018. Niestety wszystkie bezpłatne wersje DraftSight Free przestaną działać w dniu 01 stycznia 2020 r.

DraftSight to oprogramowanie CAD służące do projektowania 2D CAD(klon AutoCAD LT). DraftSight, stworzony został przez Dassault Systemes i jest ograniczoną do dwóch wymiarów wersją programu ARES CAD firmy Graebert. Interfejs programu jest bardzo mocno wzorowany na oprogramowaniu AutoCAD, dzięki czemu użytkownicy bez problemu odnajdą się w nowym środowisku. DraftSight umożliwia ponadto eksport projektów do pliku PDF, SVG, PNG, BMP i JPG. Obsługę formatów DWG/DXF/DGN umożliwiają biblioteki Teigha, stworzone przez Open Design Alliance. Konsorcjum skupiające wiele firm takich jak Leica czy Microsoft.

DraftSight Free wymagał aktywacji po uruchomieniu. Wykonanej w dowolnym momencie w ciągu najbliższych 30 dni. Aktywacja wymagała połączenia z Internetem i podania ważnego adresu e-mail, na który zostanie wysłany e-mail aktywacyjny. Aktywacja DraftSight jest powiązana z użytkownikiem (kontem użytkownika), a nie z konkretnym komputerem. Jeśli na jednym komputerze używanych jest wiele kont użytkowników, konieczne było aktywowanie DraftSight dla każdego konta osobno. Aktywację należało również powtórzyć po sześciu i dwunastu miesiącach używania DraftSight, a następnie co roku. Aktywacja była wymagana ze względu na badanie statystyk oprogramowania przez Dassault Systemes.

DraftSight do wersji 2018 dostępny był na systemy operacyjne Microsoft Windows w wersji Vista/7/8/8.1/10, na Mac OS X 10.13 (High Sierra), 10.14 (Mojave) lub 10.15 (Catalina) oraz Linux Fedora/Ubuntu.

Od 1 stycznia 2020 dostępny jest jedynie na platformy systemowe Windows oraz Mac OS.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .