Intellicad LISP

IntelliCAD LISP - Obsługa LISP w ActCAD

ActCAD 2020 IntelliCAD® rozszerza Twoją inwestycję w niestandardowe aplikacje dzięki obsłudze języka programowania LISP. Możesz uruchamiać aplikacje LISP, które odwołują się do któregokolwiek z setek poleceń oprogramowania AutoCAD® z niewielkimi modyfikacjami kodu lub nawet bez nich. Co więcej, IntelliCAD® odczytuje pliki DCL, które zawierają instrukcje języka sterowania dialogiem.
Ponadto można uruchamiać wiele programów ADS pierwotnie napisanych do użytku z programem AutoCAD po ich ponownej kompilacji przy użyciu bibliotek wykonawczych IntelliCAD. Wiele programów innych firm stworzonych na AutoCAD jest zgodnych z oprogramowaniem IntelliCAD takim jak ActCAD.

Obsługa systemu Autodesk Development System (ADS)

Aby uruchomić własne aplikacje Autodesk® Development System (ADS) w IntelliCAD®, po prostu skompiluj je ponownie przy użyciu bibliotek API, które można znaleźć w sekcji pobierania tej witryny internetowej. To wszystko, czego potrzeba. Niezależni programiści mogą ponownie skompilować  swoje  aplikacje ADS i C ++, aby działały również z ActCAD. Oprogramowanie IntelliCAD® bardzo dobrze obsługuje ADS.

W programie IntelliCAD można uruchamiać wiele programów pierwotnie utworzonych do użytku z programem AutoCAD. W szczególności można używać programów napisanych w całości w języku AutoLISP bez żadnych lub z niewielkimi modyfikacjami.

IntelliCAD oferuje interfejs programowania LISP, który jest bardzo podobny do AutoLISP programu AutoCAD. Jeśli tworzysz polecenia LISP w programie IntelliCAD, można je uruchamiać w programie AutoCAD. Interpreter LISP jest wewnętrznym interfejsem API i można go nawet łączyć z wyżej wymienionym językiem nagrywania makr.
  IntelliCAD zawiera również Solutions Development System (SDS), który jest interfejsem w języku C / C ++ porównywalnym z ADS® (AutoCAD® Development System). System SDS jest bardziej podobny do C w porównaniu z C ++, ponieważ nie ma możliwości tworzenia niestandardowych obiektów, ale może wspierać tworzenie złożonych rozwiązań. IntelliCAD jest kompatybilny z programami ADS, a kilku członków ITC z powodzeniem zaimportowało miliony linii kodu ADS do IntelliCAD.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .