IntelliCAD 9
Premiera IntelliCAD 9
Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD (ITC) w dniu 29 czerwca 2018 ogłosiło wydanie IntelliCAD 9.0.
IntelliCAD 9.0, to najnowsza wersja oprogramowania CAD opracowana przez Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD (ITC). Od momentu premiery w 2018 roku, program ten cieszy się uznaniem wśród profesjonalistów, którzy doceniają jego wiele nowych funkcji i ulepszeń.
Najważniejszą nowością jest możliwość natywnej obsługi plików DWG w najnowszym formacie 2018, co umożliwia otwieranie, edycję i zapisywanie plików w nowej wersji. Program przyspiesza wiele operacji, a w szczególności zwiększa szybkość zapisu plików CAD, szczególnie tych dużych i zawierających niewiele zmian. Dzięki temu, praca na projektach staje się jeszcze bardziej efektywna.
IntelliCAD 9.0 zwiększa wydajność w wielu obszarach, z najbardziej zauważalnym wzrostem szybkości podczas zapisywania plików CAD. Nowa technologia pozwala na zapis samych zmian wprowadzonych w edytowanych plikach .dwg, zapewnia to niezwykle szybki zapis, szczególnie w przypadku dużych plików CAD zawierających niewiele zmian. Naprawiono również niektóre utrzymujące się problemy związane z uruchamianiem IntelliCAD w aktualizacji Fall Creators 2017 Microsoft® Windows® 10.
W ramach nowych funkcji programu można przeglądać elementy Mechanical, dołączać pliki .rcp /.rcs chmur punktów i eksportować rysunki do plików PDF, korzystając z większej liczby opcji niż dotychczas. Można też rysować linie konstrukcyjne, a także rysować i modyfikować siatki 3D za pomocą nowego narzędzia Facet Modeler dla lekkich rysunków 3D CAD. Dodano również nowe narzędzia ekspresowe dla bloków, odnośników zewnętrznych, tekstu i edycji, co ułatwia i usprawnia pracę z projektami.
W przypadku wersji oprogramowania IntelliCAD, które współpracują z plikami BIM, użytkownicy mogą teraz dołączać pliki .rvt /.rfa, a także importować pliki IFC jako jednostki architektoniczne. Można też teraz rysować elementy AEC, takie jak ściany, okna, drzwi, otwory i płyty.
IntelliCAD 9.0 to także świetne narzędzie dla geodetów, GIS-owców i geologów. Program umożliwia tworzenie rysunków i szkiców geodezyjnych, analizę danych GIS, a także tworzenie geodezyjnychmap numerycznych i modeli 3D. Znajdziemy tu wiele przydatnych narzędzi, takich jak obsługa plików shp, koordynat geograficznych czy dodawanie tabel i wykresów.
W przypadku wersji oprogramowania IntelliCAD, które współpracują z plikami BIM, użytkownicy mogą teraz dołączać pliki .rvt /.rfa; przyciąganie, rozbijanie i sterowanie wyświetlaniem kategorii, wątków i widoków w dołączonych plikach RVT / RFA; importować pliki IFC jako jednostki architektoniczne (oprócz dołączania tych typów plików, jak poprzednio); i narysuj elementy AEC, takie jak ściany, okna, drzwi, otwory i płyty.
Wersje programu IntelliCAD, które otwierają, zapisują i edytują pliki DGN w ich rodzimym formacie, mogą teraz tworzyć elementy 3dPoly, rodzaje linii, kreskowania i obrazy. Dodano również nową obsługę właściwości, wyrównywania, łamania, odbicia lustrzanego i nie tylko.
ITC opracowało wiele nowych dodatków samodzielnie, lecz niektóre nowe funkcje zostały w całości przekazane przez firmy członkowskie ITC takie jak ZwCAD czy ActCAD. IntelliCAD 9.0 to kolejny krok naprzód w rozwoju oprogramowania CAD. Dzięki jego wielu funkcjom i ulepszeniom, praca z projektami
Więcej informacji na temat IntelliCAD i ITC, można znaleźć pod adresem http://www.intellicad.org/.
O Konsorcjum Technologicznym IntelliCAD
Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD jest niezależną organizacją non-profit finansowaną i kierowaną przez swoich członków specjalnie w celu wspólnego rozwoju technologii IntelliCAD. Konsorcjum technologiczne IntelliCAD udziela licencji na technologię IntelliCAD swoim komercyjnym członkom, którzy z kolei wprowadzają na rynek i sprzedają aplikacje oparte na IntelliCADzie użytkownikom końcowym. Członkowie komercyjni mają dostęp do kodu źródłowego IntelliCAD, dokumentacji, wsparcia dla programistów i inne narzędzia programistyczne. ITC jest również członkiem-założycielem Open Design Alliance, przyczyniając się w ten sposób do interoperacyjności oprogramowania CAD w zastosowaniach inżynierskich.