IntelliCAD 12.1 wprowadza zaawansowane bloki

IntelliCAD 12.1 udostępnia zaawansowane bloki parametryczne i rozszerzone funkcje


Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD (ITC) oficjalnie wprowadziło nową wersję silnika IntelliCAD 12.1, jest to znaczące wydanie z dużą liczbą usprawnień wydajności i zestawem nowych funkcji. W centrum tego wydania stoi wprowadzenie zaawansowanych bloków parametrycznych, funkcji przypominającej bloki dynamiczne w AutoCAD® firmy Autodesk® .


Jedną z wyróżniających się cech IntelliCADa w wersji 12.1 jest możliwość tworzenia i edytowania zaawansowanych bloków za pomocą parametrów, akcji i stanów widoczności. Ta nowa funkcjonalność zapewnia użytkownikom dynamiczne i elastyczne podejście do manipulacji blokami, znacznie zwiększając efektywność projektowania. Polecenie Edytuj Atrybuty (Pojedyncze), wraz z udoskonalonym edytorem atrybutów bloku stanowi dalsze usprawnia procesu edycji bloku.


Ciekawym dodatkiem programu jest możliwość przeciągania i upuszczania plików .dwg, umożliwiająca użytkownikom bezproblemowe integrowanie ich jako bloków do palet narzędzi. Ponadto, IntelliCAD 12.1 ułatwia zmianę rozmiaru widoków przestrzeni modelowej, przełączanie wyświetlania granicy obszaru wydruku w przestrzeni papieru oraz ładowanie i zapisywanie plików ustawień pieczątki wydruku (.pss).


Dla użytkowników pracujących z plikami BIM, IntelliCAD 12.1 obsługuje określanie możliwości schematu IFC4 lub IFC4x3 podczas eksportowania do plików .ifc. Możliwe jest również ustawianie właściwości wyświetlania dla stylów AEC, co zwiększa kompatybilność i wszechstronność oprogramowania.

Dla wersji obsługujących edycję i tworzenie plików .dgn w ich własnym formacie, IntelliCAD 12.1 oferuje możliwość dołączania plików biblioteki komórek (.cel). Polecenie Eksploratora ułatwia efektywne zarządzanie układami i stylami tekstu, natomiast przyciąganie do środka geometrycznego zapewnia precyzyjną dokładność projektu.

Zaawansowani użytkownicy i twórcy oprogramowania docenią fakt, że IntelliCAD 12.1 korzysta z SDK firmy ODA w najnowszej wersji 2023.12 SP1. Co więcej, najnowsza wersja wstępna IntelliCAD IcAPI jest w pełni kompatybilna z AutoCAD® Object ARX, umożliwiając członkom Konsorcjum ITC tworzenie aplikacji przy użyciu jednolitego kodu źródłowego, który działa na obu platformach.

Prezydent ITC, David Lorenzo, podkreślił zakończenie długiego okres prac i rozwoju zaawansowanych bloków parametrycznych, mówiąc: „Zdecydowaliśmy się nie czekać do 2024 roku na bardziej kompleksowe wydanie, a zamiast tego postawiliśmy na dostarczenie tej istotnej funkcji członkom ITC tak szybko, jak to tylko możliwe, z kilkoma dodatkowymi nowościami".

Najnowszy IntelliCAD 12.1 jest kompatybilny z systemami operacyjnymi firmy Microsoft® w wersjach Windows® 11, Windows 10, Windows 8 oraz Windows 7 w wersjach 64-bitowych. Ponadto dostępne są wersje programu IntelliCAD Mobile Viewer dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows, urządzeń z systemem Google® Android™, Apple® macOS® oraz iOS.

Zainteresowani użytkownicy mogą uzyskać dodatkowe informacje na temat dostępności oprogramowania IntelliCAD, kontaktując się bezpośrednio z członkami ITC.
09 Jan 2024