Import google map do CADa

WMS2CAD - Import google map do CADa  

Czasy mozolnego opracowania podkładów mapowych w programach CAD mamy już za sobą. Niektórzy użytkownicy pamiętają procedurę

A. Zapisujesz mapę jako jpg, PNG czy tiff.

B. Przeciągnij plik do CADa, program zapyta się o punkt wstawienia i skalę.

C. Akceptujesz komendy enterem
D. Powiększasz wszystko, korzystając ze skali z google maps, rysujesz na niej bardzo dokładnie linię
E. Mierzysz ją i otrzymaną wartość np. 100 [mm], porównujesz do skali google map np 1[km].

F. Przeliczasz skale na kalkulatorze
G. Zaznaczasz jeszcze raz obrazek i funkcją skaluj przeskalowujesz do obliczonej wartości
H. Klikasz narzędziem pomierz odległość na mapie. Jeżeli jest OK śmiejesz się radośnie. jeżeli nie zaczynasz od Punktu E.

To już historia pewnie od czasu do czasu zastanawiasz się jak to się robiło.

Teraz możesz o tym zapomnieć, gdyż mapy z usługi google maps, czy z innych serwisów możesz pobrać bezpośrednio do CAD przy pomocy wygodnego oprogramowania WMS2CAD firmy CubicORB.

To doskonałe oprogramowanie stworzone zostało dla inżynierów wykorzystujących w swojej codziennej pracy mapy wektorowe oraz podkłady rastrowe.  Program jest genialny w swojej prostocie, a jego obsługa intuicyjna. Dodam że bez czytania instrukcji da się go opanować w 5 minut uzyskując spektakularne efekty.

Wms2Cad umożliwia szybkie i wygodne pobranie i przeglądanie map i zobrazowań z zewnętrznych serwisów WMS wprost do naszego oprogramowania CAD. Wbudowana lista serwisów WMS, WMTS i TMS pozwoli błyskawicznie pobrać mapy z najpopularniejszych serwisów (np. Geoportal, Google Earth, Google Maps, Open Street Map, WikiMapia i wielu innych). Prócz przedefiniowanych serwisów w programie można również łatwo dodawać inne serwisy WMS. Doskonałą funkcją jest również ta pozwalająca Wms2CAD pozyskać dodatkowe informacje z tych serwisów jak rzędne wysokościowe z NMT (numeryczny model terenu).

Pozyskanie tych danych umożliwia wykorzystanie WMS2CAD nie tylko jako narzędzia podczytującego mapy z serwisów WMS/WMTS, ale również jako narzędzia kontroli pomiarów wysokościowych. Odpowiednia konfiguracja oprogramowania pozwala pobierać kolejno mapy rastrowe dla tego z samego obszaru i zapisywać je na rożnych warstwach. Umożliwia to szybkie porównywanie dostępnej treści z różnych serwisów mapowych.

CECHY PROGRAMU WMS2CAD

  • - wyjątkowo proste wyświetlanie obrazów rastrowych z serwisów WMS na rysunku CAD
  • - wyświetlanie jednego lub wielu kafelków rastra (pojedyncze kliknięcie lub zaznaczenie obszarem)
  • - obsługa serwisów WMS, TMS i WMTS
  • - funkcja Informacje o obiekcie – wyświetla wysokości z NMT we wskazanym punkcie, dane ewidencyjne działek, strukturę, rodzaj gleby i stopień wodoprzepuszczalności ze szczegółowej mapy geologicznej
  • - predefiniowane połączenia wielu serwisów mapowych, w tym map topograficznych i Ortofotomapy z Geoportalu, map z Open Street Map, mapy zasadniczej i mpzp.
  • - możliwość połączenia z dowolnym serwisem WMS, o ile właściciel serwisu udostępnił publiczny adres.

Program dostępny jest w całej gamie licencji. Kup licencję WMS2CAD razem z produktami ActCAD i zacznij używać programu już dziś!

Wybierz wariant odpowiedni dla Twoich potrzeb!

Licencja jednostanowiskowa pozwoli Ci korzystać z programu na jednym urządzeniu, podczas gdy licencja przenośna (USB) umożliwi Ci pracę z programem na wielu stanowiskach (urządzeniach). 

Dostosuj efektywnie swój zakup do przewidywanego czasu użytkowania programu dzięki jednej z opcji dodatkowych (klucze wieczyste i czasowe). Dowiedz się więcej na temat licencji Cubicorb. 

Kupując pakiet ActCAD + WMS2CAD uzyskasz do 25% rabatu na całość.


Mamy dla Ciebie prezent. Wypróbuj dowolny produkt ActCAD z WMS2CAD. Pobierz program Wms2Cad i pobierz ActCAD. Sprawdź jak działa nasz niezawodny duet. Wersja testowa Wms2CAD działa przez 10 dni i pozwala na pobranie maksymalnie 1000 kafelków. ActCAD w wersji testowej działa 15 dni.

Możesz zrobić naprawdę dużo nic nie płacąc. Myślę jednak, że gdy wypróbujesz nasze produkty to zapragniesz je mieć. Wczytywanie  map rastrowych nigdy nie było takie proste.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .