Pliki DWT

Co to jest plik DWT?

Plik DWT to plik szablonu rysunku programu typu AutoCAD, który służy jako starter do tworzenia rysunków, które można zapisać następnie jako pliki DWG.

Takie pliki szablonów zawierają predefiniowane ustawienia początkowe, takie jak rodzaje jednostek długości i kątów, wymagana dokładność, tabelki rysunkowe, nazwy warstw, typy linii i inne podobne informacje do bocznej konwersji do odpowiednich plików rysunków.

Zarówno AutoCAD, jak i programy z rodziny IntelliCAD takie jak ActCAD mogą być używane do odczytywania plików szablonów *.dwt i ich dalszej obróbki. 

Możemy przyjąć że, DWT to plik DWG z predefiniowanymi atrybutami tylko do odczytu, podobnie jak plik Microsoft Word DOT do pliku DOC.

Format pliku DWT można uznać za DWG ze wstępnie zdefiniowanymi wartościami, które można łatwo wykorzystać.

Format DWG jest jednym z powszechnie używanych formatów plików rysunków w wielu aplikacjach CAD. Ponieważ DWG jest binarnym formatem pliku, nie jest czytelny wprost, tak jak format pliku ASCII DXF.

Plik DWT jest zapisywany w natywnym formacie pliku rysunku dla danej wersji oprogramowania, w której został utworzony plik DWT.  Aby przystosować plik DWT utworzony w nowszej wersji aplikacji do użytku w starszej wersji jako plik rysunku zapisujemy go w starszej wersji formatu dwg, a następnie zmieniamy rozszerzenie pliku na .dwt w Eksploratorze Windows innej aplikacji umożliwiającej zmianę rozszerzeń plików.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .