Plik formatu DWG

Potrzebujesz otworzyć plik DWG?


Pobierz program ActCAD aby otworzyć Twoje pliki formatu DWG


Pobierz bezpłatne 14-dniowe wersje testowe naszego oprogramowania CAD bez ograniczeń funkcjonalności. Nie wymagamy podania danych karty kredytowej. Do uruchomienia i aktywacji nie jest potrzebny jest klucz licencyjny.

Czym jest plik DWG?

Nazwa formatu jest skrótem angielskiego słowa „Drawing” - rysowanie. Format DWG to binarny format pliku używany do przechowywania danych projektowych CAD grafiki 2D i 3D. Pliki DWG zawierają rysunki CAD (Computer Aided Design) składające się z danych wektorowych oraz metadanych zapisanych i skompilowanych za pomocą kodowania binarnego. Format DWG to natywny format większości aplikacji CAD, zwłaszcza AutoCAD oraz alternatywnych aplikacji takich jak aplikacje IntelliCAD (ActCAD, ZwCAD, ProgeCAD, CMS IntelliCAD), Gstarcad czy Draftsight. Format ten został opracowany w latach siedemdziesiątych przez AutoDesk na potrzeby oprogramowania AutoCAD. Format DWG jest formatem zamkniętym używanie go w wersji od Autodesk wymaga licencji. Szeroko dostępny jest za to za pomocą wersji opracowanej przez Open Design Alliance i stosowanej przez niemal wszystkie alternatywne oprogramowanie CAD. Format dwg przyjął się jako standard CAD i jest szeroko stosowany przez architektów, projektantów, konstruktorów, inżynierów czy geodetów w wielu do różnych celów projektowych. Pliki DWG są w pełni zgodne z oprogramowaniem ActCAD.ActCAD umożliwia przeglądanie otwieranych rysunków w trybie podglądu na stronie startowej aplikacji.

Jak otwierać pliki DWG w programie ActCAD

  1. Zainstaluj i uruchom dowolną aplikację ActCAD
  2. Następnie z menu programu wybierz Plik > Otwórz
  3. Wyszukaj plik DWG który chcesz otworzyć
  4. Wybierz plik dwg w formacie lub pliki dwg z takimi rozszerzeniami
  5. Możesz przeglądać plik, edytować i zapisać wyniki Twojej pracy w pliku dwg
  6. Jeśli chcesz możesz wybrać dowolny inny format plików CAD obsługiwany przez ActCAD np: DXF, DGN, DWT, DWS, DWF, STEP, STL, IGES, DSF by zapisać wyniki swojej pracy!!!
  7. Możesz również zapisać swój plik dwg w starszej wersji formatu, by udostępnić go posiadaczom starszych aplikacji CAD.


Otworzysz z ActCAD pliki DWG w systemach Windows


Oprogramowanie ActCAD 2023 obsługuje:

Windows 10

Windows 8

Windows 7

ActCAD otwiera nie tylko pliki DWG a wiele innych formatów plików


Zaprojektowaliśmy oprogramowanie ActCAD do otwierania szerokiej gamy formatów plików CAD, w tym wszystkich następujących:

DWG

DGN

PDF

DWT

DWS

DWF

IGE

IGES

STL

STEP

DXF

Aby dowiedzieć się więcej o obsługiwanych formatach plików przez produkty ActCAD, prosimy o kontakt mailowy ub telefoniczny.

23 Jan 2023