Dlaczego potrzebujesz profesjonalnej karty graficznej Nvidia Quadro

Dlaczego potrzebujesz profesjonalnej karty graficznej Nvidia Quadro czy ATI?

Częstym zadawanym wśród użytkowników aplikacji CAD pytaniem jest, dlaczego powinieneś wybrać profesjonalną kartę graficzną, taką jak NVIDIA Quadro czy ATi Fire GL nad zamiast kart do gier, takich jak GeForce czy ATI Radeon?

Wymagania użytkowników CAD

Po pierwsze, profesjonalni użytkownicy, tacy jak projektanci i inżynierowie CAD, mają bardziej rygorystyczne wymagania sprzętowe niż przeciętni użytkownicy lub gracze. Podstawową troską specjalistów zajmujących się stacjami roboczymi jest stabilność i niezawodność, ale równie ważne są takie kwestie jak jakość odwzorowań projektowanych modeli czy dostępność dodatkowych opcji. 

Profesjonalna grafika kart, takich jak NVIDIA Quadro czy ATI PRO (FireGL), została zaprojektowana tak, aby sprostać tym potrzebom dzięki ścisłej współpracy z firmami programistycznymi, takimi jak IntelliCAD, Autodesk, Dassault Systems, PTC czy Siemens PLM w celu poświadczenia, że ​​zarówno sprzęt w postaci karty graficznej, jak i sterowniki kary z procesorem Quadro czy Radeon PRO są zoptymalizowane specjalnie dla tych aplikacji i mogą obsługiwać nakład pracy. 

Dla użytkownika CAD może to oznaczać większą wydajność i, precyzję obliczeń, jakośc wyświetlania generowanego obrazu, i co ważniejsze, solidną stabilność. Gdyż spadki wydajności i siedzenie przed niereagującym ekranem może być bardzo frustrujące. Każdy użytkownik CAD z zintegrowaną kartą graficzną przekonał się o tym chociaż raz.

Wyposażenie kart profesjonalnych

Karty profesjonalne mogą również rozszerzyć zakres dostępnych opcji w aplikacjach CAD. Na przykład karty używane do gier w SolidWorks nie oferują możliwości włączenia wysoce wydajnego, ultra-realistycznego trybu wyświetlania o nazwie RealView. Pozwala on projektantom wyświetlać modele ze szczegółowymi cieniami i odbiciami, aby przedstawić bardziej realistyczną reprezentację projektu. Z kolei w aplikacjach opartych na silniku intelliCAD gdzie podstawową biblioteką odpowiedzialną na generowanie jest OpenGL lub w nowszych produktach takich jak ActCAD obejmują rozszerzone tryby i zwiększoną wydajność pełnoekranowego antyaliasingu (FSAA) oraz zwiększoną wydajność wyświetlania modeli bryłowych z widocznymi krawędziami (cieniowany z krawędziami) przy włączonej akceleracji sprzętowej. Seria kart graficznych Quadro firmy Nvidia jest znana z niezawodnej pracy w większości aplikacji CAD.

Różnice pomiędzy rynkiem kart profesjonalnych i konsumenckich

W przeciwieństwie do kart używanych do gier dostępnych na rynku konsumenckim, projektowanych przez wielu producentów sprzętu i kart, wszystkie karty graficzne Quadro są produkowane wyłącznie przez firmę NVIDIA i mają planowaną dostępność przez co najmniej 18 miesięcy dla każdego wyprodukowanego modelu. Oznacza to, że wydłużona dostępność oraz bezpośrednie wsparcie producenta dla firm, które standaryzują rozwiązania Quadro powoduje, że mogą czuć się komfortowo ze świadomością, że jednostki będą nadal dostępne przez dłuższy czas. NVIDIA kontroluje zarówno projekt karty graficznej Quadro jak i produkcję płyty głównej, a także projektuje sterowniki, upraszcza to zapytania dotyczące pomocy technicznej, jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba.

Wnioski

Ponadto karty graficzne Quadro obsługują wszystkie te same funkcje, które są dostępne w konsumenckich produktach do gier. Mimo, że karty Quadro oraz Radeon PRO są przeznaczone do wymagających zastosowań profesjonalnych, są równie zdolne do zapewnienia zabawy po godzinach, umożliwiając użytkownikom granie w najlepsze i najbardziej wymagające dzisiejsze gry dostępne na PC jak chociażby Cyberpunk 2077.


brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .