Co to jest licencja ESD?

Co to jest licencja ESD?

Licencja ESD (Electronic Software Delivery) - Elektroniczna Dostawa Oprogramowania to nowoczesny sposób sprzedaży i dostarczenia klucza licencyjnego produktu, odbywający się bezpośrednio do klienta poprzez elektroniczne kanały dystrybucji przez sprzedawców detalicznych. 
Elektroniczna dostawa oprogramowania jest wygodną, szybką i bezpieczną metodą sprzedaży. Produkty elektroniczne  takie jak oprogramowanie są idealne do tego rodzaju dystrybucji. 

Zalety licencji ESD

Głównymi zaletami licencji ESD jest fakt posiadania wszystkich cech licencji w wersji BOX, to jest nie powiązanie jej ze sprzętem, możliwość migracji na inne urządzenie, możliwość wielokrotnego przenoszenia pomiędzy urządzeniami, możliwość odzyskania licencji w przypadku awarii komputera.  Z innych zalet możemy wymienić bezpieczeństwo zakupów, szybkość zakupu i dostawy bez wychodzenia z domu oraz niezaprzeczalny ekologiczny aspekt produktów z licencją ESD, gdyż wszystkie dokumenty i materiały przesyłane są drogą elektroniczną. Produkt jest udostępniamy poprzez przesyłane linki pobierania czy dostęp do konta pobierania na platformie zakupowej. 

Wady licencji ESD

Dla niektórych klientów którzy mają utrwalony nawyk chomikowania, brak oryginalnego nośnika instalacyjnego jest istotną wadą. Dla większości współczesnych użytkowników jest to jednak zaleta, gdyż możemy sobie wykonać kilka czy kilkanaście archiwizacji plików instalacyjnych, a w ostateczności wystąpić do producenta o udostępnienie wersji instalacyjnej zakupionego oprogramowania.

Inne wersje licencji

Licencja BOX - Jest to wersja pudełkowa, zwana także "pełną licencją". Produkty w wersji BOX wyposażone są najczęściej w opakowanie (stąd box) oraz nośnik instalacyjny w postaci płyty CD/DVD lub klucza USB.  
Licencja OEM (Original Equipment Manufacturer) produkt oryginalnego wyposażenia - licencja OEM to licencja stosowana przez producentów komputerów osobistych, sprzedających swoje urządzenia razem z oprogramowaniem jako wyposażeniem. Oprogramowanie OEM było nierozerwalnie połączone z komputerem (lub jego częścią), na którym jest ono zainstalowane. Nie wolno go było przenosić na inne komputery oraz odsprzedawać.  Te zapisy zostały uchylone przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, który stwierdził, że łamią one prawo użytkownika licencji OEM w zakresie dysponowania własnym majątkiem.
brak komentarzy

You have to ALBO register to post a comment .