ActCAD 2022
BIM PRO STD
IntelliCAD 10.1
Edytor 2D 3D CAD BIM
Konwerter PDF - DXF DWG

Licencje wieczyste ESD
Samodzielny transfer licencji.
Modern DWG Editors.

ActCAD profesjonalne oprogramowanie 2D 3D CAD i CAD BIM

ActCAD to oprogramowanie 2D/3D CAD z natywną obsługą plików DWG i DXF. W swoich produktach ActCAD wykorzystuje rozwiązania IntelliCAD w tym najnowszy silnik ITC IntelliCAD 10.1 najnowsze biblioteki Open Design Alliance zaprojektowane do obsługi plików dwg/dxf/dgn/dwt/pdf oraz jądro modelowania 3D ACIS. Produkty Act CAD zostały zaprojektowane w celu zapewnienia najlepszej kompatybilności i prawdziwej alternatywy dla oprogramowania AutoCAD® oraz innych drogich programów CAD takich jak GstarCAD, ZWCAD®, BricsCAD® czy DraftSight®. Act CAD® oferuje pełen zestaw narzędzi do rysowania 2D zgodnych z AutoCAD® oraz zestaw  narzędzi do modelowania 3D w pełni kompatybilnych z uznanymi rozwiązaniami. Interfejs programów i polecenia zostały zaprojektowane w sposób zapewniający rozszerzone opcje dostosowania i maksymalna zgodność interfejsu, poleceń z innymi rozwiązaniami CAD. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wysokiej wydajności umożliwia szybką i wygodną pracę z projektami w formatach plików DWG/DXF. Ponadto marka ActCAD oferuje również dedykowane rozwiązania takie jak ActCAD Nesting Acting, ActCAD MEP, ActCAD CNC Post Process czy ActCAD Dials &Scales.

PLIKI FORMATU DWG

Wszystkie wersje oprogramowania ActCAD pracują z plikami formatu DWG w wersjach od R2.5 do 2021. Format DWG jest rodzimym formatem oprogramowania ActCAD. Oznacza to że nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych narzędzi do ich otwierania i zapisu ani wykonywania konwersji.

PLIKI FORMATU DXF

Równie popularnym formatem wymiany danych pomiędzy programami CAD jest format plików DXF. Format ten używany jest też do wymiany danych w kontrolerach GPS, programach geodezyjnych, plikach danych mapy numerycznej oprogramowaniu inżynierskim. ActCAD wspiera DXF w wersjach od R2.5 do 2021

PLIKI FORMATU DWF

Format DWF ogólnodostępny format pliku stworzony przez Autodesk® na potrzeby przeglądania, drukowania bądź przesyłania plików projektowych. Interoperacyjne oprogramowanie ActCAD  umożliwia korzystanie z wszystkich wersji plików w formatu DWF oraz wielu innych formatów plików CAD.

PLIKI FORMATU DWT

Oprogramowanie ActCAD w pełni obsługuje pliki szablonów rysunków formatu DWT. Pliki te stanowią "startery" rysunków projektowych. ActCAD umożliwia zarówno odczyt, obróbkę i zapis plików do formatu DWT, a także ich naprawę. Praca z plikami DWF możliwa jest dzięki  bibliotekom ODA.

PLIKI FORMATU DGN

DGN to format CAD stworzony przez firmę Bentley. Jest ciągle popularnym  formatem tworzenia dużych projektów przemysłowych i drogowych. Bentley udostępnił specyfikację formatu DGN, w celu implementacji w bibliotekach ODA, stanowiących  integralną część oprogramowania ActCAD. 

PLIKI FORMATU IFC i RVT/RVA

ActCAD BIM obsługuje formaty plików BIM takie jak: pliki RVT, pliki RVA czy pliki ogólnie dostępnego formatu IFC. Możesz zaimportować rysunki BIM, rozbijać bloki BIM i zapisać je jako pliki  DWG. Nasz CAD obsługuje formaty plików BIM dzięki bibliotekom ODA współtworzonym przez Autodesk® .

Edytory 3D CAD BIM

Nasze nowoczesne edytory 2D 3D CAD BIM ActCAD dostępne są w trzech wersjach: ActCAD Standard służący do tworzenia rysunków 2D przeznaczony do codziennej pracy, ActCAD Professional przeznaczony do tworzenia rysunków 2D i modelowania 3D oraz ActCAD BIM (Building Information Modeling), który posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz obsługuje dodatkowe funkcje importu i edycji z plików BIM. Programy ActCAD obsługują natywnie pliki DWG, DXF od najwcześniej wersji R2.5 do najnowszej wersji 2021. Programy obsługują także inne popularne formaty plików CAD, takie jak: .dgn, .dwf, .dwfx, .dws, .dwt, .dxb, .stp, .stp, .iges, .igs, .stl, .obj, 2D PDF, 3D PDF , .svg, .dae itp. Edytory 2D 3D Act CAD umożliwiają również obsługę plików BIM jako podkładów lub ich import do formatu dwg przez rozszerzoną interoperacyjność z formatami plików .rva, .rvt, .ifc oraz z innymi formatami .step, .iges .pdf. Produkty ActCAD to inteligentne, wydajne i niedrogie, w pełni funkcjonalne oprogramowanie CAD do otwierania, przeglądania, edycji i tworzenia od podstaw dokumentacji projektowej w formatach .dwg, .dxf. Możesz przetestować nasze rozwiązania przy pracy w swoich projektach, by móc zastąpić drogie oprogramowanie CAD.


7 lat na rynku
40 wdrożonych produktów
83 kraje z dostępnością
7223 zadowolonych klientów
Przetestuj ActCAD


Wersje oprogramowania ActCAD

ActCAD 2022 BIM

ActCAD BIM to najlepiej wyposażony nasz produkt, posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz obsługę plików RVT, IFC, RVA. Umożliwia to biblioteka ODA BIM dzięki której możliwe jest rysowanie ścian, okien, drzwi, schodów, dachów, płyt, podłóg, profili stalowych. Podobnie jak wersja Professional to doskonały produkt do otwierania, przeglądania, edycji i tworzenia od podstaw dokumentacji projektowej w formatach dwg, dxf i dgn. Zawiera wygodne narzędzia kreślenia rysunku 2D, modelowania 3D, polecenia BIM, pracy na warstwach, nakładania rysunków, pomiaru obszarów, wymiarowania elementów liniowych i kątowych, tworzenia opisów.


Więcej o ActCAD BIM

ActCAD 2022 PRO

ActCAD Professional to oprogramowanie CAD tworzenia rysunków 2D, modelowania 3D przeznaczone dla inżynierów, architektów, geodetów i innych konsultantów technicznych. Wersja Professional to doskonały produkt do otwierania, przeglądania, edycji i tworzenia od podstaw dokumentacji projektowej w formatach DWG, DXF, DGN oraz DWF i DWT. Zawiera wiele dodatkowych narzędzi firm zewnętrznych oraz liczne konwertery zwiększające wygodę pracy. Posiada wygodne narzędzia kreślenia rysunku, pracy na warstwach, nakładania rysunków, pomiaru obszarów, wymiarowania elementów liniowych i kątowych, tworzenia opisów.


Więcej o ActCAD PRO

ActCAD 2022 STD

ActCAD Standard to lekka wersja ActCAD PRO. Niektóre funkcje ActCAD Standard, takie jak modelowanie i edycja brył 3D, nie są obsługiwane, nie zawiera on również niektórych narzędzi firm zewnętrznych czy konwerterów. Wersja Standard służy otwierania, przeglądania, edycji i tworzenia od podstaw dokumentacji projektowej w formatach DWG, DXF, DGN czy DWS, DWFx. Posiada liczne narzędzia kreślenia rysunku, pracy na warstwach, nakładania rysunków, pomiaru obszarów, wymiarowania elementów liniowych i kątowych, tworzenia opisów. Do zaawansowanych celów i profesjonalnego wykorzystania CAD sugerujemy ActCAD Professional. ActCAD Standard sprawdza się dobrze w większości zadań w codziennej pracy.


Więcej o ActCAD STD

Licencje wieczyste ActCAD


Wybierz dla siebie, najlepszą wersję licencji oprogramowania CAD

LICENCJE ESD

Licencja ESD  (elektroniczny system dystrybucji) to klucz aktywacyjny licencji wysyłamy na przypisany do zamówienia adres e-mail klienta. Możesz przenieść pomiędzy komputerami zakupioną licencję za pomocą „LicenseTransfer”, bez ograniczeń. Zakup uprawnia do wsparcia technicznego i darmowych aktualizacji w okresie 1 roku od zakupu.  Licencja ESD to dożywotnia licencja komercyjna na jedno stanowisko PC.

LICENCJE SIECIOWE

Licencja wieczysta dla sieci lokalnej udostępniana z lokalnego serwera licencji. Dla dowolnej liczby zakupionych stanowisk, komputery w sieci będą używać licencji z serwera. Po zamknięciu programu klient zwróci licencję na serwer, aby inni pracownicy mogli z niego korzystać. To optymalny sposób maksymalnego wykorzystania  licencji na wielu komputerach w sieci biurowej.

LICENCJE LIVE

Licencja LIVE umożliwia korzystanie z niej na dowolnym z pięciu PC, w każdym miejscu na Ziemi. Wymagana połączenia PC z siecią WWW. Serwer licencji znajduje się w chmurze. Do jednego klucza licencji możesz przypisać do 5 stanowisk. Zamknij CAD, by zwolnić klucz licencji dla innego użytkownika. Zawsze masz kontrolę udostępnienia swojej licencji pracownikom, w dowolnym miejscu na świecie.

LICENCJE USB

Licencja wieczysta bez konieczności aktywowania licencji przez Internet. Klucz sprzętowy USB, do którego przypisane są dane aktywacyjne. Uruchom program, umieszczając klucz w wolnym porcie USB. Instalacja na dowolnej liczbie komputerów. Program działa tam, gdzie obecnie jest włożony klucz USB. Udostępnianie licencji jest możliwe. Darmowe aktualizacje przez rok.

LICENCJE KORPORACYJNE

Rozwijasz firmę i potrzebujesz utworzyć większą ilość stanowisk pracy, w biurze, poza biurem, lub w dowolnym miejscu na Ziemi? Potrzebujesz licencji dla siebie i swoich pracowników? Chcesz czasowo udostępnić licencje swoim współpracownikom czy podwykonawcom? Boisz się, że koszty licencji oprogramowania CAD doprowadzą cię do ruiny? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Kup pakiet 10 dowolnych licencji oprogramowania ActCAD. Uzyskasz wysoki rabat. Radykalnie obniżysz  koszty zakupu oprogramowania CAD.

Pamiętaj, że wszystkie nasze wersje oprogramowania z dowolną licencją działają bezterminowo. Jednorazowy zakup, o ile masz taką potrzebę, umożliwi Tobie pracę przez wiele lat bez dodatkowych opłat i konieczności zakupu aktualizacji. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o cenach zakupu licencji korporacyjnych ActCAD.

Bezterminowe licencje ActCAD‌‌ radykalnie obniżają koszty
‌ obsługi i użytkowania oprogramowania CAD
Licencje wieczyste CAD: ESD USB

Zalety Act CAD!


NOWOCZESNY EDYTOR 2D 3D CAD BIM

Nowoczesne edytory 2D 3D BIM ActCAD są oferowane w stałych niskich cenach.  Z licencjami dostosowanymi do wymagań klientów i konkretnych potrzeb. Wybierz licencję wieczystą z kluczem USB, wieczystą ESD, sieciową ESD lub chmurową LIVE, aby cieszyć się dożywotnim działaniem lub by zmniejszyć jednorazowe koszty zakupu.

PRZENOSZENIE LICENCJI ESD USB

Przenoszenie licencji ESD jest łatwe i proste. Licencję ActCAD można wielokrotnie przenosić po między komputerami. Nie ma limitu liczby transferów licencji. Klucz licencyjny jest aktywowany jednym kliknięciem lub licencja jest przypisywana do klucza sprzętowego USB. Korzystaj z wszędzie dostępnej licencji LIVE dostępnej w chmurze.


BEZPŁATNE WSPARCIE I UPGRADE

ActCAD oferuje roczne bezpłatne wsparcie techniczne za pośrednictwem poczty email lub VPN dla wszystkich swoich produktów. Zawiera również moduł samopomocy dostępny bezpośrednio z poziomu oprogramowania, bogate samouczki wideo, instrukcje obsługi, blog itp. Wszystko bez dodatkowych kosztów.

PROSTE IMPLEMENTACJE CAD

ActCAD to łatwe w nauce oprogramowanie CAD, z dobrze zaprojektowanym interfejsem, zbliżonym do innych popularnych programów CAD. Posiada w pełni konfigurowalny interfejs z nowoczesną wstążką, klasycznym menu i paskami oraz nową autorską intuicyjną paletą narzędzi. To też klikalne polecenia, podpowiedzi poleceń i szczegółowa pomoc oraz wybór poleceń przy kursorze.


NOWOCZESNY CAD

Produkty Act CAD oparte są o najnowszy silnik IntelliCAD 10.0, wprowadzający wiele ulepszeń. To między innymi silnik graficzny OpenGL ES, tryb pełnoekranowy - wyłączysz niepotrzebne elementy interfejsu. Ekran startowy z podglądem otwartych plików i powiadomieniami o aktualizacjach, dostępem do filmów, pomocy technicznej, narzędzie - nową paletą narzędzi.


NISKIE WYMAGANIA SPRZĘTOWE

ActCAD posiada niskie wymagania sprzętowe. W zależności od wersji zadowoli się dwurdzeniowym procesorem Core Duo, zintegrowaną kartą graficzną i 2GB pamięci RAM. W pełni rozwinie swoje możliwości gdy posiadasz jeden z nowych procesorów Intel lub AMD, dedykowaną kartę graficzną ATI lub NVIDIA z OpenGL ES i dysk SSD z Windows 7/8.1/10 64bit .


ARTISAN PROFESSIONAL RENDERER

Oprogramowanie ActCAD posiada zintegrowane narzędzie Artisan 3D Professional Renderer służące do generowania fotorealistycznych obrazów realizowanych projektów. W intuicyjny i prosty sposób możesz modyfikować tła i tekstury, dodasz materiały, ustawisz natężenie i barwę i kierunek źródeł światła, by łatwo stworzyć wygląd sceny i wyrenderować gotowe wizualizacje, dla siebie i klientów.

DODATKI I FUNKCJE CAD

Oprócz klasycznych narzędzi i poleceń CAD służących do rysowania 2D i modelowania 3D, ActCAD zawiera wiele dodatkowych narzędzi zwiększających produktywność, takich jak KONWERTER PDF na DXF (PDF2DXF), edytor sekcji LH, narzędzie importu i eksportu punktów, chmur punktów, tekstów z plików txt, edytor tabel, danych geo referencyjnych czy obsługę wielu plików graficznych.


BIBLIOTEKA BLOKÓW DWG

Biblioteka bloków ActCAD zawiera ponad 5000 symboli dwg w tym elementów architektonicznych, armatury, cywilnych, mechanicznych, elektrycznych, budowlanych czy geodezyjnych itp. Możesz rozszerzyć bibliotekę, umieszczając w niej własne symbole. Dostępna jest także funkcja wyodrębniania atrybutów bloku do pliku i tworzenia bazy danych atrybutów blok.

KONWERTER PDF NA DXF

Konwerter PDF na  DXF to jedna z innowacji, którą wprowadziliśmy do wszystkich naszych produktów. Ze względu na duże wykorzystanie formatu PDF jako narzędzia wymiany informacji projektowej stale rozwijamy funkcje zaimplementowane w naszym Konwerterze PDF. Umożliwia to korzystanie z plików PDF nie tylko jako kontenerów do wymiany informacji w projektach inżynierskich, lecz również wykorzystanie informacji w nich zawartych do bezpośredniej pracy projektowej. Obecnie doskonalimy funkcje rozpoznawania czcionek i scalania całych wyrazów, tak aby konwersja plików PDF wymagała jak najmniej dodatkowych czynności. Pierwsza wersja naszego konwertera wykonywała monochromatyczny import pdf do dxf. Obecnie nasz Konwerter PDF umożliwia rozpoznawanie linii prostych i krzywych, ich atrybutów, rozpoznawanie figur w postaci okręgów czy kwadratów, rozpoznawanie czcionek i całych wyrazów. Nasz konwerter wykorzystuje narzędzia sztucznej inteligencji do pozyskiwania informacji zawartych w plikach PDF. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań CAD, dostarczamy naszym klientom Konwerter PDF do DXF za darmo ze wszystkimi naszymi produktami począwszy od najtańszego ActCAD 2022 Standard,  poprzez ActCAD 2022 Professional do najbardziej rozbudowanego ActCAD 2022 BIM.GEOLOKALIZACJA I MAPY NUMERYCZNE

W sierpniu roku 2021 IntelliCAD wprowadził nowy silnik IntelliCAD 10.1 z wieloma nowymi funkcjami i udogodnieniami. Funkcje te są przydatne szczególnie dla geodetów  i architektów krajobrazu oraz inżynierów korzystających z opracowań mapowych. Nowym funkcjami są funkcje geolokalizacji dostępne bezpośrednio z poziomu aplikacji. Możesz wskazać dane w plikach KML lub KMZ. KMZ są to pliki KML poddane kompresji ZIP. Oprócz samego dokumentu KML w tak spakowanym pliku KMZ mogą znajdować się obrazy satelitarne, lotnicze, ikony, modele 3D.  Możemy również dodać dane georeferencyjne importując mapę lub wprowadzając ręcznie współrzędne światowe Mercator.  Najnowsze oprogramowanie ActCAD umożliwia import map numerycznych z plików baz danych takich jak SQLITE, SHP,  SDF. Mapy hybrydowe w postaci treści wektorowej i skalibrowanego obrazu rastrowego można w łatwy sposób wczytywać za pomocą plików JGW, PFW, BPW lub TFW.

Stale implementujemy w ActCAD nowe funkcje CAD
Nowoczesny ActCAD z IntelliCAD 10
Branżowe nakładki CAD

Intuicyjne nakładki CubicOrb

Intuicyjne nakładki CAD tworzone przez geodetów dla geodetów.
‌Pełna zgodność z ActCAD.
‌Priorytetowe wsparcie firmy CubicORB.
‌Wygodne i rozbudowane funkcje.

  • WMS2CAD
  • GEOView

  • TranMap

  • Kalibronek

Nowy IntelliCAD 10.1

IntelliCAD 10.1 to najnowsza wersja silnika oprogramowania CAD stworzona prze IntelliCAD Technology Consortium. Nowy silnik programu zwiększa szybkość i wydajność pracy z oprogramowaniem CAD w oparciu o nowy zoptymalizowany silnik graficzny OpenGL ES, który jest 7 razy szybszy podczas wybierania elementów i 2 razy szybszy podczas obsługi uchwytów, przyciągania i regeneracji obrazu. Wprowadza liczne nowe funkcje w tym bezpośredniej geolokalizacji w programie,  import plików mapowych (pliki .shp, .sdf, .sqlite), obsługę bloków dynamicznych,  obsługę urządzeń wejściowych 3Dconnexion, dynamiczną kontrolę widoku. Wprowadza również wiele ulepszeń interfejsu, edycji elementów tekstu, warstw oraz nowe przydatne polecenia. 


O IntelliCAD 10.1 przeczytaj na blogu
Nowy ActCAD IntelliCAD 10.1, ActCAD 2022 BIM, ActCAD 2022 PRO, ActCAD 2022 STD
Szybki IntelliCAD 10.1 - ActCAD 2022, ActCAD PRO, ActCAD BIM, ActCAD STD | CAD Desktop

ActCAD 2022

25 sierpnia 2021 roku ActCAD ogłosił wydanie nowych wersji swoich produktów ActCAD 2022 opartych na najnowszym silniku IntelliCAD 10.1.  ActCAD 2022  jest jak dotąd najszybszą wydaną wersją ActCAD.  ActCAD 2022 poprawia wydajność w wielu segmentach pracy. Przykładowo jest 7 razy szybszy podczas wybierania elementów, 2 razy szybszy podczas obsługi uchwytów, przyciągania i regeneracji obrazów. Poprawiono również czas reakcji interfejsu. wraz z silnikiem IntelliCAD 10.1 wprowadzono obsługę kontrolerów  3Dconnexion, zaimplementowano funkcje geolokalizacji czy bezpośrednią obsługę plików mapowych. Funkcje te przydatne są dla szerokiej rzeszy inżynierów z branż geodezyjnej, geologicznej, budowlano-drogowej, projektantów krajobrazu, czy służb melioracyjnych. nowy ActCAD wspiera również


IntelliCAD 10.1 w ActCAD 2022

AutoCAD ® nie jest tani. Zastąp drogie programy CAD ekonomicznymi rozwiązaniami.


Na rynku oprogramowania CAD dostępnych jest wiele produktów uznanych firm, opartych na sprawdzonych rozwiązaniach IntelliCAD lub własnych autorskich. Czy można o nich powiedzieć, że są korzystne cenowo? I tak, i nie. Jeżeli porównujemy ich ceny z wiodącym oprogramowaniem CAD, które jest dostępne tylko w opcji abonamentowej, to możemy powiedzieć, że każda opcja zakupu konkurencyjnego oprogramowania jest korzystna ponieważ daje prawo wyboru. Konkurencyjne rozwiązania dostępne są w pełnej gamie licencji od rocznych licencji abonamentowych, poprzez wieczyste licencje ESD, sieciowe, chmurowe czy z zabezpieczeniem  sprzętowym USB. Wśród masy alternatywnych produktów CAD,  konkurujących ze sobą na pierwszy plan wybijają się produkty ActCAD. ActCAD to rodzina oprogramowania CAD, w której zaimplementowano najnowsze rozwiązania IntelliCAD Technology Consortium, Open Desing Alliance oraz 3DS.  Oprogramowanie ActCAD oferowane jest z bogatą gamą dodatków w cenie zakupu. Dodatków  które w innych produktach są płatne nawet w najbardziej rozbudowanych wersjach.

ActCAD stara się uprościć i ułatwić migrację, a także dba o wygodę swoich klientów udostępniając im bazą filmów instruktażowych. Nasze filmy powstają  w oparciu o sugestie naszych użytkowników.

Przewagą ActCAD jest również fakt, że wszystkie nasze licencje, są dostępne w opcji wieczystej. Cena naszych najtańszych produktów z licencją wieczystą opcji jest zbliżona lub niższa od ceny jednorocznych licencji abonamentowych w produktach konkurencji. Oferujemy także bardzo niskie ceny aktualizacji, jedne z najniższych na rynku. 

Zastąp drogie programy CAD typu AutoCAD® , GstarCAD® , Draftsight®, które nie są tanie,  ekonomicznymi produktami ActCAD®.